klubi Pärnu Kesklinna Tenniseklubi | Ringi 14A, 80014 Pärnu
 Väljakute reserveerimine:
 Laura-Reti Laos | +37253796967 | klubi@parnutennis.ee
kool Pärnu Kesklinna Tennisekool | Ringi 14A, 80014 Pärnu 
 +37253449900 | Evelin Vaino | kool@parnutennis.ee 

Üleeile lahkus peaaegu pool sajandit Pärnu tennisiste kasvatanud Jaan Kuuda.

 “Elujõud sai otsa,” ütles teeneka treeneri tennisistist poeg Toomas Kuuda. Jaan Kuuda oli sündinud 1924. aasta jaanipäeval Viljandis. Ta lõpetas 1941. aastal Pärnu kaubanduskeskkooli ja 1972. aastal Tartu pedagoogilise kooli Pärnu filiaali.

 Aastail 1944-1947 oli ta Järvakandi tehastes ökonomist, siis aasta Pärnus raamatupidaja, 1948. aastast kuni pensionileminekuni 1985. aastal Pärnu Kalevi ja Pärnu spordikooli tennisetreener.

Kuuda sportlikku karjääri jäid märkima Pärnu meistritiitlid tennises, lauatennises, võrk- ja korvpallis aastail 1947-1954, aga kaugelt edukamaks kujunes tema pikk treeneritöö. Jaan Kuuda kuulsamad õpilased olid seitsmekordne Eesti üksikmängumeister Helen Holter, esimese pärnulasena tennises meistersportlaseks saanud Inna Bezhanitski ja paarismängus NSVLi ametiühingute noortemeistriks tulnud Toomas Kuuda.

Kaua Jaan Kuudaga kõrvuti töötanud spordijuht Karl-Udo Köösel iseloomustas Kuudat kui hea huumorimeelega, kuid samal ajal väga nõudlikku inimest. Köösel hindab Kuudat sellegi eest, et ta pensionile jäädes elust kõrvale ei jäänud, vaid Pärnu Kalevi ja spordikooli ajalugu kaante vahele korjama hakkas.

“Kui Jaani poleks olnud, ei oleks Pärnu tänane tennis sugugi nii heal tasemel,” arvas Köösel. “Enamaks kui õpilaste tiitleid pean ma seda, et väga paljud Kuudalt spordipisiku said. Tippu oli tal lapsi raske viia, polnud ju meil tollal saalitenniseks mingeid võimalusi.”
Jaan Kuuda juures alustanud ja praegu Tallinnas treener Helen Holter oli Pärnu Postimehelt treeneri lahkumisest kuuldes vapustatud.
“Meenutan oma esimest treenerit üksnes heade sõnadega. Suur aitäh Jaanile, kes mind tennise juurde juhatas, õige tehnika õpetas ja viis aastat treenis,” ütles Holter.

Enn Hallik - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Eesti 100 RGB kuldartur
  ESTONIA Medical Spa Hotel LOGO    368px Wilson logo.svg ESTONIA Resort Hotel Spa LOGO  tennisest koda small    nordcel.ee  3karu amerest logo parnu logo farmi seb logo expert logo      

etl     IPINtournamentsoftwareitfseniors  tenniseurope